Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit !
#1
sponsor
Metin2 çok oyunculu online istemci oyundur (Rol yapma oyunu MMORPG tarzı).2005 yılının mart ayında Ymir Entertainment Co. Ltd. şirketi tarafından Kore'de yayına başladı.2006 yılında Gameforge 4D GmbH tarafından satın alındı ve 17 dilde hizmet vermeye başladı.Oyunun Türkiye sunucularında toplam 44 sunucu bulunmaktadır.

- Tarih -
_____________________

Oyun 2003'in mart ayında Kore ve Çin'de yayına başladı.Aralık 2006'da Gameforge tarafından satın alındı ve ilk diliAlmanya'da beta olarak açıldı buda oyunun Avrupaki ilk sunucusudur.Mayıs 2007'de tam betalıktan kalkıp diğer 17 dilde yayına geçti.Avrupa'da 7.000.000 aktif kullanıcıyla dünyada toplam 50.000.000 kullanıcıya sahiptir.2007 Mayıs ayında ücretlenmler düzenlendi ve micropayments sistemine etkinleştirildi.
Ocak 2009'da Metin2 hakkında çok şikayetler gelmeye başladı bunların başında hesap çalınmaları ve soygunları gibi önemli şikayetler gelmiştir.Bunun için Gameforge bir hukuk sistemiyle olaya el koymuştur ve bundan sonra hesap çalanlar derecesine göre hukuk karşısında cezalandırılacaktı..Oyun 31 Mart 2009'dan itibaren Kuzey Amerika yönetimi Z8Games'e devredildi.3 Eylül 2009'da ise Singapur yönetimi TEC- İnteraktif'e geçmiştir.


- Konusu ve amacı -
_____________________

Metin2'nin konusu üç büyük imparatorluğun savaşını anlatan bir uzakdoğu hikâyesidir.İlk olarak sadece hayvan ve bitki hayatı vardı ve bir gök taşı gelip vahşi hayatı kırıp üç imparatorluğun sınırlarını çizdi.Oyunda amaç ise savaşarak kendini geliştirmektir.

- Karakter sınıfları -
_____________________

Her oyuncu karakterini oluştururken kendine bir sınıf seçer bunlar: Savaşçı , ninja , sura ve şamandır.
Savaşçı:Becerileri ve ağır zırhlarıyla savaşçılar yakın dövüş konusunda büyük rol oynarlar. Güçlerini kuvvetli fiziksel yapılarındanve dengeli zihinsel yapılarından alırlar.Seçtikleri özelliğe göre yavaş olan çift el silahlarıyla rakiplerini yıkıma uğratabilir veya çok daha hızlı olan kılıç ve kalkanlarını beceriyle kullanarak kendilerini savunabilirler.

Ninja:Ninjalar pusu kurarak saldırabilen profesyonel suikatçilerdir. Hızı ve hareketliliği sağlamak için hafif zırhlar giyerler.Kendilerini bu yeteneklere adadıkları için, Ninjalar hançer ve yay kullanan usta dövüşçülerdir. Aynı zamanda kılıç da kullanabilen ninjalar oyunda 3 farklı silah kullanabilen tek karakterdir.

Şaman:Şamanlar zekidirler ve güçlü büyülerini kulanırlar. Savaşırken ve arkadaşlarına destek olurlarken, onların mistik güçleri çok etkilidir.Bu yeteneklerdeki uzmanlıkları sayesinde, bir Şaman saldırıların gücünü artırabilir ya da iyileştirme gücü sayesinde başka oyuncuların canını doldurabilir veya alınan hasarı azaltacak büyüler yapabilirler.

Sura:Suralar Kötülük Tohumunu kollarında büyütmeye karar verdiklerinde sihirli güçler kazanan Savaşçılardır. Bu nedenle yakın dövüş savaşçılarına karşı ustadırlar uzak mesafeden sihir ile saldırı yapabilirler.Bu yeteneklere olan gereksinimlerinin sonucu olarak, saldırı sihirlerini güçlendirebilirler ya da ek destek büyüleri kazanabilirler.Alınan hasarı azaltan ve rakibe sürekli hasar veren büyülere sahip olan suralar sadece kılıç kullanabilirler.

- İmparatorluklar -
___________________

Chunjo-İmparatorluğu:Chunjo-İmparatorluğu kıtanın batı kısmında yerleşmiştir. Ruhsal liderleri tarafından kontrol edilen teokratik bir imparatorluktur.Eski imparatorun kuzeni Yoon-Young tarafından kurulmuştur. Yoon-Young Metin Taşlarının tehlikesini önceden keşfedebilmek için karısının devasa büyülü güçlerinden yardım aldı. Defalarca kez Metin Taşlarına karşı bir çözüm arayışının başlatılmasını önerdi ancak her defasında görmezden gelindi. Sonunda eski imparatorluğa karşı asi bir kardeşliğe liderlik etti. Eski imparatorun tahttan indirilmesinden sonra, Chunjo Doğulu ve Güneyli imparatorluklarla hala savaş halinde oldu.Amaçları ise tüm kıtanın kontrolünü ele geçirmek ve Metin Taşlarının artan gücünü engellemek.

Jinno-İmparatorluğu:Jinno-İmparatorluğu kıtanın doğu kısmında yer alır. Bu İmparatorluk askeri güce dayalı kurulmuştur ve halkı agresif ve savaşçıdır.Jinno-İmparatorluğunun lideri son imparatorun oğlu Ee-Ryoong İ dur. O eski imparatorluğu askeri gücüyle yeniden birleştirebileceğine inanır.Metin Taşlarının anlamı ve etkileri ile ilgili korkular resmi olarak görmezden gelinmiştir. Ancak gizli düşüncelerinde Ee-Ryoong Metin Taşlarının ölümcül gücünü kendi planlarını gerçekleştirmek için kullanmanın yollarını aramaktadır.

Shinsoo-İmparatorluğu:Shinsoo-İmparatorluğu kıtanın güney kısmında yer alır. En önemli aktiviteleri ticarettir. Yoon-Yoing tarafından eski imparatorluğun dağılmasından sonra doğuyla yapılan ticari bir anlaşma sonucu kurulmuştur. Shinsoo batı imparatorluklarıyla anlaşmazlıklar yaşamaktadır ve ticaret yolu tehlikelerle dolu olabilir. Metin Taşlarının tehlikesini farkettiklerinde, tüccarlarda silahlandılar. Amaçları: Kendilerini batıdan gelecek saldırılara karşı korumak, ticaret yolunu tekrar açmak ve eski imparatorluğu kendi iradelerinde yeniden bir araya getirmektir.

- Ödülleri -
___________________

* En iyi grafik çalışması ödülü olarak : PC Oyunları, 8 Eylül 2008.
* En iyi MMORPG rol yapma oyunu olarak : Bravo Screenfun 13 Şubat 2008.
* Ücretsiz en iyi online rol yapma oyunu olarak : C't, 4 Şubat 2008 .
* Dünyanın en çok oynanan online oyunu 20 Şubat 2009


[b]
Kendi Bilmediğim Kelimeleride Vikipediden Araştırıp Koyuyorum . Belki Sizde Bilmiyorsunuzdur [Resim: smile.gif]


MMORPG

____________________________


Devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu kısacası MMORPG oyuncuların gerçek dışı kimliksiz sanal dünyanın adıdır.1997 yılından beri yaygınlaşmıştır.
Oyuncu fantezi yaşamaktadır ve oyunda ne ırkı ne de kimlik bilgileri istisnalar dışında gerçeklikle alakadar değildir. Karakterin kontrolüde tamamen oyuncuya aittir..MMORPG'de oyuncular oyunlara giriş yaptıktan sonra gruplar halinde farklı dünyalarda ve yerlerde oyuna başlıyorlar.Günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır ve daha da ilerlemektedir.

* İletişim

Oyuncular kendi karakterleri dışında başka kişilerin karakterlerinin özelliklerini bilmeleri gibi durum yoktur.Diğer kullanıcılarla iletişime geçmek için ise bir tür mesajlaşma sistemi ile geçilmektedir.

* Zararları

Günümüzde çok sık rastlanan problemlerden biriside oyun bağımlılığıdır ve bu yüzden okula gidiyorum diyip intenet kafelere gidenler , evlilik hayatları bozulan yetişkinler , arkadaşlarıyla nöbetleşe oyun takip edenler artmıştır.Özellikle de Türkiye'de sık sık rastlanan problemlerden biri olan bağımlılğın önüne geçilmesi ve normal hayatta daha düzenli olabilmek için çok oynamamak şart.

Gameforge AG

____________________________


Gameforge AG, Aralık 2003'te kuruldu.20'den fazla oyun ile 54 dilde hizmet vermektedir.Günümüzde dünya çapınca milyonlarca üyesi olan kuruluşlardandır.Şuan 100 farklı ülkede toplam 17.500.000 aktif oyuncuya sahiptir.

* Tarihçe

Gameforge eski logo
Şirket, Aralık 2003'te Klaas Kersting ve Alexander Rosner tarafından Gameforge GmbH olarak Karlsruhe kuruldu.Şirketin ilk tarayıcı tabanlı oyunu OGame'dir.Eylül 2006'da şirket hizmeti Asyaya kadar uzanmıştır.%100 pazarlama ve yan geliştirmeyle Game Forge 4D GmbH açılmış ve mmo oyunu olan Metin2 kullanıcılara sunulmuştur.Ardından İkariam açılarak şirketi büyütmüşlerdir.Hizmet sadece merkezde değil diğer bölgelerde de bulunmaktadır.Bunlardan birisi San Francisco ve Paris'teki GameForge SARL'dır. 2007'de kurulan ilk yabancı şubede Paris'teki GameForge SARL'dır.Sonradan San Francisco'ya açılmıştır.

* Diğer Hizmetleri

Gameforge 4D: Gameforge'un 4 boyutlu oyunları (Metin2,4Story,NosTale vb.) için adlandırdığı bir kuruluştur.Aslında böyle bir şirket yoktur sadece oyunlarda Gameforge 4D olarak adlandırmaktadır.
Onlinegamesnet.net (OGN):Gameforge şirketinin açtığı bir IRC sohbet sistemidir.Oyunları için açtığı bir sohbet sistemidir fakat Gameforge dışında bir yer içinde sohbet odası açabilirsiniz.

* Ödülleri

2008 yılında sadece Almanca oyunlar olarak Red Herring 100 Europe Ödülü 'nü kazandı. Ayrıca kurucuları en iyi girişimci ödülünü aldılar.(2008) Ve şuan rakipleri Bigpoint'le yarışmaktadırlar.
#2
sponsor
Work from home. TOP 5 projektS 2017. Работа для мам, мамам, для пенсионеров. Jobs moms, jobs USA, jobs NY

Work from home. TOP 5 projektS 2017. Работа для мам, мамам, для пенсионеров. Jobs moms, jobs USA, jobs NY
Work home!
#3
sponsor
Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
Mentioned previously at the outset of this short article, iphones provide an nearly limitless volume of features to make it an easy task to keep all your info in one location. Since you now have look at the complete article you know that all that you should do would be to place the above suggestions to use to get more away from your phone.Stuff You Must Know About Your Iphone

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

For those who have laser light eye treatment method to take care of eyes harm a result of your diabetic issues, be cautious how you exercising for about a month soon after your surgery. In order to maximize the chances of whole rehabilitation, don't do workout routines which involve straining or improve of vision strain, that could pressure the bloodstream that had been repaired. It means no bodyweight picking up under water diving or workouts that involve retaining your air.

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
When you grow older often you feel you have gained the ability to be an ornery individual instead of handle individuals as well as you need to. This may stop being far away from the simple truth. For individuals to deal with you with value and pride you need to also prove to them exactly the same regard and self-respect.

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Anxiety is a part of daily living. It can invasion someone relentlessly each and every day of course, if not monitored correctly, could be a killer. But it is possible to deal with the rigors of life's little challenges as well as to acquire again power over what bothers you. Here are a few beneficial tips of how to cope.

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
Many individuals that happen to be unfamiliar with body building often forget about the significance of warming up their muscle tissue up well before strength training. Should you neglect the importance, you risk critical damage and might established rear your progress significantly. Warm-up for a minimum of 10 mins on a treadmill machine or bicycle to get ready your muscles for raising.

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Exercises are frequently used in order to get aid. This isn't when it comes to experiencing better about you as well as to shed weight. Nevertheless, going to the gym or running, can let away from plenty of anxiety and frustration, that may otherwise increase and transform you in a really nasty man or woman.

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
You should try to bring in new products every once in a whilst, or at a minimum current outdated merchandise in the new way. In this way, buyers will love brand new stuff even when they have been purchasing your product or service for a long period. They may enjoy seeing their favorite things in the new way, and may want to find them again.

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

A terrific way to know if you are experiencing severe apnea is to have a sleep at night log. Make a note of all the times that you just get out of bed inside the evening and also document your feelings every morning. This should help you to have a document to see your advancement.

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
Find out should your operating specialist is certified. When it comes to surgical treatment, you need to be sure that the surgeon you will be utilizing is capable. Check out on-line evaluations. Get in touch with the healthcare board. In case the operating specialist is table-certified, and ask about any issues. Examining the doctor out now can help you save plenty of grief later on.

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Make certain you get ample sleeping over the course of a few days for the sake of the hair and scalp. Sleep at night is essential since it will allow the body to charge and flush out the toxins which you collect as the working day would wear on. Goal for a minimum of 8-10 hours of sleep at night for powerful your hair.

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
Whenever you exercise from the garden, it is essential that you safeguard the skin. Should you continually figure out in the sunshine without having security, you may develop skin cancer, that is a life threatening disease. Maintain your skin area healthy and implement sun screen at any time that you simply go outside the house.

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

There are tons of forex trading strategies on the market, a few of which may be extremely productive. Don't stay with a method that you discover difficult to work with. You are unable to be actually successful around the currency trading markets if your strategy really feel unnatural. Maintain looking into prospective methods till you find one or more which is secure to suit your needs.

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
WWW
#4
sponsor
Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Night Photography - From Snapshots to Great Shots
Dizi Tavsiye


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Ljepotica i zvijer (2016) - Epizoda 30 Domace Serije
THE DRESDEN FILES
Continue Reading
YJ Family - ?? ????Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Season 3 Episode 13 Hot for Janitor
Jogos PS3
game of thrones
Episode 3 : Grandma Francis
Ant-Man 3D HOU BluRay 3D 1080p


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Season 5 - Episode 3
Despacito
Eric Johnson,
With this script you can sell your projects without resellers commission takes half the cost of


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Season 4 Episode 12 TBA
MasterChef Canada

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Legfrissebb sorozatok
Javier Bardem
Once Upon a Time 6.Sezon izle
Download


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

windows 10
Absolute Duo Episode 11 English DubbedLinkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

10 cose che odio di te
Brezilya
Cyber City Oedo 808 DOWNLOAD ITA (1990)
X Company
Team Galaxy


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Fortitude - 2x03 (EliteTorrent net) mp4
Pitbull. Niebezpieczne kobiety (2016)
Guy Pearce
Komedia


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Flo Rida & 99 Percent - Cake
Willow Shields
Despacito Remix feat Justin Bieber Single
???????? ??? ??????? + ??????? Sad Love Songs

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Documental
Digimon Adventur. (2015)
fat and furios 7 pelicula


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Books - All
Vaiana (2016) espanol megashare libre
Tribe Cool Crew
The Sound Of ...Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Alien Covenant TS-Screener
Billions


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Sekunden entscheiden
10.Sezon 23.Bolum Brother's Keeper
game of thrones


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Duel (Korean Drama)
Know No Better (feat. Travis Scott, Camila Cabello & Quavo) - Major Lazer
Shawn Mendes - There's Nothing Holdin' Me Back
Igla ispod praga / The Black Pin (2016)
WWW
#5
sponsor
Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Piace: Watashi no Italian
revit vray 2017


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

The Original...2013
This Week's Popular EpisodesLinkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

The Trust 2016 TRUEFRENCH BDRip XviD
Thunder - Imagine Dragons Canciones Discografia
TheVideo


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Arsenal…
Baahubali 2 The Conclusion (2017) SPANISH BRRip DD5.1 xvid
One Piece: Clockwork Island Adventure Movie 2 (2001)
Desi Boyz Watch Online Free Full Movie


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Before I Fall
.pdf
WWW
#6
sponsor
Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Страна чудес (2015) DVDRip | Лицензия
Warriors Gate 2016 BDRip XviD AC3-EVO


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Barlow Sharp Teeth
Войти на сайт
Maburaho
Closers: Side BlacklambsLinkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Wynonna Earp
Stephen Henderson,
A Ghost Story 2017 hd pelicula .avi
Da Vinci’s Demons 2015 (Sezona 3, Epizoda 4)
True Blood


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Euro Truck Simulator - TORRENT - TURBOBIT Full indir
TV Shows


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Kazoku no Katachi
NikeOA@ ???? k?x·k (yuki tsukamoto)
homeland s06
WALKING DEAD
WWW
#7
sponsor
Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Where to Invade Next (2015)
Gorillaz
Микк Мяги


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Michael Shanks
Aim High (season 1, 2)
Josh Gad
Endeavour


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Tauben Drachen
Girls HDTV 720p AC3 5.1
Gogglebox (season 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9)
.mp3
Read more...


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

1.Sezon 5.Bolum</b> Signaling Risk
Frankenweenie (Movie)
Scott Cohen
Brock Lesnar Mp3
THE LEGEND OF TARZAN (2..


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Most Views
Bill Burr: Let It Go..
Patti Cake$ (2017) SPANISH BluRay Rip DD5.1 xXviD

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

High School of the Dead
Our Universe (2013) HD
Conleth Hill
Indonesian The Boss Baby (2017)


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Download
Comments 0
telecharger gratuit My Cousin Rachel (2017) VOSTFR
?d Приключения и путешествия d?
</span>Game of Thrones 1. Sezon 3.Bolum


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Argentina
Hawaii Five-O
Brandy - Familia Pe


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

A Walk Among the Tombstones (2014) 6.7 POP # 61
Bloodline S03 COMPLETE 720p WEBRip x264-MiXED
One Punch Man
PotPlayer


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Diana Scarwid
- 2017-06-08
Wooser no Sono Higurashi
mkv
Hunter (2015) Hindi Movie Download DVDRip 720P ESub

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Supergirl
Version 48
Telecharger !


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Allegiance
Carib-111512-184-??????? ?????
Braunschlag


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

24: Legacy 1. Sezon 12. Bolum
3. sezon 11.bolum
Traveller
Comic-Con
Im Dying Up Here


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

ay en birgor ruya gibi ucan
Yamada-kun to 7-nin no Majo
Gillian Anderson
Ultimo »
Golden Rainbow (2014) (Complete)


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Kovetkezo
4.Sezon 3.Bolum Breaker of Chains

[url=http://tmp224.com/ Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.[/url]

Jean-Francois Pouliot
Документальные фильмы
Bokura ga Ita
L'Accident
Love, Chunibyo Other Delusions


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Forever Single
Streamango


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Strike The Blood
Hawthorne


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

power rangers 2017
M3: Sono Kuroki Hagane
Taken 3 L’Ora Della Verita DOWNLOAD ITA – 720p BluRay (2015)
Shining Hearts: Bread of Happiness


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Abenk Alter ? Aura (Papa Street & Sonjah Remix).mp3
Read more...
Saturday
WWW
#8
sponsor
Download: Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. .
Torrent: Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. .
Online: Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. .
Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. torrent.

Download: Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. .
Torrent: Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. .
Online: Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. .
Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. torrent.

Download: Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. .
Torrent: Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. .
Online: Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. .
Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. torrent.

Download: Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. .
Torrent: Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. .
Online: Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. .
Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. torrent.
WWW


[-]
Anahtar Kelimeler
Anahtar Kelimeler:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Konu Ismi: Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! - Yazar: ClassiC
Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! Full Indir Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! Full Dinle Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! Full Izle Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! Download Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! Yükle Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! Free Download Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! ne demek Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! nasil oluyor Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! ücretsiz indir Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! fragmani Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! Film Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! Müzik Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! mp3 Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! Videolari Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! Resimleri Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! Dizileri Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! Sorun Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! hatasi Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! Cözüm nedir Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! ne demek Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! nasil Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! Programm Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! Kurulum Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! Yardim
Metin2 Nedir ? - Metin2 Tarihi Sabit ! Kim
| © Mod Yazari: ߀ЯK | Anahtar Kelime Bot Sürüm: 1.0.0 |
Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi


10tl.net Destek Forumu -